yükleniyor

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Seo, web sitenizin “Arama Motorları” tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde bulunup, listelenmesine ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan iyileştirme çalışmalarına verilen genel isimdir.

 

Google Adwords (Google Reklamları) Hizmetinden Farkı Nedir?

Adwords hizmeti ile web siteniz, belirlediğiniz bütçe ile belirlediğiniz süre aralıklarında sınırlı olarak ilk sayfa da görüntülenirken, Seo hizmeti ile 7/24 ilk sayfada görünecektir. Seo çalışmaları web siteniz için kısa süreli reklam değil, kalıcı bir yöntemdir.

 

Seo Çalışmasının Avantajları?

 • Arama motorlarında her gün milyonlarca insan arama yaparak, çıkan sonuçlarda %85 oranında reklam yerine oranik (doğal) arama sonuçlarını tercih etmektedir.

 • Reklam ile aynı bedeller ödense de Seo Hizmeti ile web siteniz için kalıcı olacak bir çok işlem yapılmaktadır.

 • Şirketler bu konuda doğru kişi ve firmalar ile çalıştıklarında çok ciddi ziyaret ve sipariş rakamlarına ulaşmaktadır.

 • Arama motorlarında doğal listeme de üst sırada olmanız, web sitenizin arama motorlarından organik ziyaretçi çekmesini sağlayacaktır.

 • Seçtiğiniz anahtar kelimeler doğrultusunda 1 yıllık sözleşme yapılarak garantili hizmet verilmektedir.


   

  Seo Oluşum ve Maliyeti;

  Arama motoru optimizasyonun da öncelikle hedef kitleniz ve hedef kitlenizin internette arama yaparken, alışkanlıklarını doğru olarak ön görmek çok önemlidir. Yani sizi internette arayacak olan hedef kitleniz sizi nasıl arıyorsa, kelimleri o şekilde oluşturmanız web sitenize oldukça fazla ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır.

  Anahtar kelimeleriniz web sitenizdeki içeriklerle uyumlu olmalıdır. Seçtiğiniz anahtar kelimelerle sitenize yönlendirdiğiniz kullanıcı, web sitenie girdiğinde ihtiyaçlarına cevap bulmalıdır. Örneğin; İstanbul da bir boya firmasıysanız, Seo çalışması yapılmada “İzmir boya firmaları” yazıldığında arama motorlarında olmanız çok da mümkün değildir. Seo çalışması yapıldığında, aynı arama ile ilk sayfada yer almanız kaçınılmazdır ki SEO da tam olarak bunun için yapılmaktadır.

  En merak edilende kuşkusuz Seo maliyetleri! Seçtiğiniz 5 anahar kelime doğrultusunda tarafınıza sunulacak arama sonuçları kriterlerine göre maliyetiniz aylık 500,00.-TL – 3.000,00.-TL arasında olacaktır. Arama sonuçları tablosu size ayrıntılı olarak raporlandırılacaktır.

   

  Bu Bedel Nereye Harcanıyor?

   

  • Raporlandırma ve Danışmanlık Ücreti: %25  

              Yapılan çalışmalar ve mevcut durum her ay tarafınıza raporlanır.


  • Araç & Barındırma Kullandırım Ücreti: %15

              Dizinlere kayıt ücretleri, Statik IP ücretleri, Majestic SEO, SEOmoz, Rank Ranger gibi araç maliyetleri, Hosting (Paravan blog ve siteler) v.b.


  • İçerik & Tanıtım Stratejisi Giderleri: %60

           Makale ücretleri, jeneric anchor ‘lu tanıtım yazıları, web 2.0 blog oluşturma ve güncelleme, sosyal imeleme, wikipedia ve edu.tr çalışmaları, video sitelerinden backling, blog yazımı, site içi ve dışı seo çalışmaları, backlink temini v.b.

   

  Fiyat Neye Göre Belirlenir?

  Belirleyeceğiniz anahtar kelimelere göre ortaya çıkan arama sonuçları ve web sitenizin bu arama sonuçlarında ki mevcut durumuna göre fiyatlandırma yapılır. 

 • Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

  X

  Müşteri Paneli

  Şifremi Unuttum!

  Henüz Hesabınız Yok mu?

  Hemen Hesap Oluştur!